Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Reklam

Görünce şaşırabilirsiniz, evet ülkemizde faizsiz kredi veren bankalar var. Belirlenen şartlara uygun olan kişilere bankalar faizsiz kredi hizmeti veriyor.

En çok İslami şartlara uygun, helal yollardan ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler ve faiz ödemek istemeyenler tercih ediyor. Faizsiz krediler genel olarak emeklilere, esnaflara ve çiftçilere veriliyor. Faizsiz kredi veren bankalardan bazıları Ziraat Bankası, İş Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, ENPARA, Denizbank, Odeabank, Garanti Bankası, YapıKredi, VakıfBank ve Halk Bankası’dır.

Reklam

Faizsiz Konut Kredisi

Reklam

Faizsiz konut kredisi başvurunuzu ister şubelerden ister internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Albaraka’nın sunmuş olduğu ihtiyaç kredisi ile 10 bin lira ve 60 ay vade aylık 245.40 lira , Kuveyt Türk’ün sunmuş olduğu eşya finansmanı ile 20 bin lira ve 60 ay vade aylık 511 lira, Türkiye Finans Bankası’nın sunmuş olduğu ihtiyaç kredisi ile 35 bin lira ve 60 ay vade aylık 858.89 lira, Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu katılım fonu ile 40 bin lira ve 60 ay vade aylık 1.063,32 lira, VakıfBank’ın sunmuş olduğu 10 bin lira ve 36 ay vade aylık 376.13 lira seçenekleriyle faizsiz konut kredisi alabilirsiniz.

Faizsiz Taşıt Kredisi

Konut kredisinde olduğu gibi taşıt kredilerinde de faizsiz kredi imkanı bulunuyor. Satın almak istediğiniz sıfır veya ikinci el araçlar için katılım bankaları faizsiz taşıt finansmanı sağlıyor. 100 bin lira altındaki araçlara %70 finansman sağlayan Albaraka 400 lira işlem ücreti kesiyor. Kuveyt Türk ise 48 ay vadeli ve 8 yaşa kadar ikinci el araç alımlarında finansman sağlıyor. Taşıt finansmanı adı altında hizmet veren Türkiye Finans, arzu edenlere 48 aya kadar vade imkanı sunuyor. Bu hizmet için yalnızca 125 lira tahsis ücreti kesen Vakıf ve Ziraat Bankaları 5 yaşına kadar 2.el araç alımlarında finansman desteği veriyor.

Başvuru yapabilmeniz için gelir belgesi, nüfus veya ehliyet fotokopisi, sıfır araçlar için araca ait fatura, 2.el araçlar için ruhsat fotokopisi, gerek duyulması durumunda ödenmiş fatura ve kefil ile birlikte başvuru formunu doldurmanız yeterli. Bankalar tüm bu işlemler için cüzi miktarda işlem ücreti kesebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu