İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Reklam

İhtiyaç kredisi, insanların en çok tercih ettiği kredidir. Bireysel veya tüketici kredisi olarak da adlandırılan bu kredi düşük tutarlı ve kısa vadeli ihtiyaçların karşılanması için verilen kredi türüdür.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Bankaların kredi koşullarının en başında yaş koşulu vardır. Ülkemizde kanunların bankalardan borç almak isteyen kişilerin reşit olmaları yani 18 yaşında veya daha büyük olmaları koşulu vardır. 18 yaş ve altındaki şahısların müracaatları mutlaka bankalar tarafından onay almaz. Ayrıca yine müracaat sahibinin aylık düzenli bir geliri olması gerekmektedir. Aylık geliri olmayan şahısların müracaatları bankalar tarafından onaylanmaz. Bu özelliklere sahip şahıslar müracaatta bulunma hakkına sahip olmasına karşın yine de bankanın bu müracaatı reddetme hakkı vardır. Yani her müracaatta bulunan kişi kredi kullanabilir denemez. Bunun için şahısın bankayı ikna etmesi gerekebilir. Bankalar bu konuda çok hassas olmakla birlikte parayı garanti altına almak ister.

Reklam

Zaman zaman ihtiyaçlarımızı karşılayabilmek için biraz desteğe ihtiyaç duyuyoruz. Yakınlarımızdan gerekli destek alınamadığı zamanlarda, bankaların sağlamış olduğu çeşitli kampanyalar ile ihtiyaç kredileri insanların imdadına koşuyor. İhtiyaç kredisi almak için 4 neden sıralayabiliriz. İşte İhtiyaç Kredisi Almak İçin 4 Sebep;

Reklam

Borçlarınızı Birleştirmek

Ay sonu geldiği zaman maaşınızı birbirinden farklı bankalara ayırıp borçları ödemek genellikle zor bir iştir. Bankalara olan kredi kartı, kredili mevduat hesabı yada ihtiyaç kredisi gibi borçları tek bir bankanın uygun koşullarla sunmakta olduğu bir ihtiyaç kredisi ile birleştirerek, tek bir bankaya borçlanabilirsiniz. Bu sayede ay sonu geldiğinde, tek bir bankaya üstelik çok daha uygun faiz oranları ile borçlanarak ödeme yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Borçlarınızı Ödemek

Kredi kartı borçlarının asgari ödeme tutarı iki ay arka arkaya ödenmediği zaman, kredi notunuzda ciddi bir düşüş görebilirsiniz. Bu tarz bir durumla karşılaştığınız vakit çekmek isteyeceğiniz bir banka kredisinde olumsuz yanıt alma ihtimaliniz oldukça yüksek. Kredi kartı borçlarını ödemek amacıyla çekilen kredi de bir ihtiyaç kredisidir. Fakat bu ihtiyaç kredisini banka, sizin yerinize borçlu olduğunuz bankaya ödüyor. Bunun en büyük avantajı; ihtiyaç kredilerinde vade sayısının 48 aya kadar çıkabilmesidir.

Ev İhtiyaçlarınız

Evinizin ihtiyaçları hiç bitmiyor mu? Bazen evi yenilemek gerekmektedir zaman zamanda eşyaları… Bunlar için ihtiyacınız olan finansı, bankanızın sağladığı uygun faiz oranlarıyla karşılamanız mümkün. Artık bankaların sunmakta olduğu birbirinden avantajlı, ihtiyaç kredilerinden sizin için en ideal vade ve faiz oranlarından birini tercih edebilirsiniz. Gereken kredi koşullarını karşıladığınızda, tüm masraflarınızı fatura ve makbuz ile belgelemeniz yeterli.

Yüklü Bir Harcama Yapmak

Beklenmedik bir anda yüksek miktarda harcama yapmanız gerekebilir. Bankaların bu amaçla çeşitli ihtiyaç kredileri bulunmaktadır. 48 aya varan vade seçenekleriyle kolay bir şekilde ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Gereken koşulları sağlıyorsanız, hazırlanması gereken belgeler ile birlikte bankanıza başvuruda bulunabilir ve ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu