KOSGEB Kredi Şartları

Reklam

KOSGEB, 1990 yılında kurulan ve İmalat Sanayi İşletmelerinin kendilerini ekonomik açıdan geliştirmesi amacıyla kurulmuştur.

Küçük ve orta büyüklükte işletmelere karşılıksız kredi vermekte. KOSGEB kredi başvurusu yapabilmeniz için belli başlı şartlar var. Bunlar 18 yaşını doldurmuş ve Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmanız durumunda ilinizde yer alan İŞKUR veya KOSGEP birimlerinden “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine” başvuru, kurumdan alacağınız 32 saat süren kursu başarılı bir şekilde tamamlayarak sertifika almanız gerekmektedir. Sertifika alındıktan sonra ise bir iş kurmanız, iş kurduktan sonra KOSGEB KOBİ Beyannamesini doldurmanız, Yeni Girişimci Desteği Başvuru ve Plan formunu doldurmanız ve KOSGEB’e sunmanız ve son olarak iş kurmanız için yaptığınız harcamalarla birlikte KOSGEB’e giderek 50.000 TL’ye kadar hibe ve 100.000 TL’ye kadar faizsiz kredi fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

Reklam

KOSGEB Kredi Başvuru Şartları

Reklam

Bu işlemler size çok zor gibi gelebilir. Ancak bu adımları tek tek ve başarılı bir şekilde uygularsanız size sağlayacağı avantajları düşünün. Bu avantajlar tüm bu zorluklara değecek. Günümüz dünyasında iş kurmanın ne denli zor olduğu herkes tarafından biliniyor. KOSGEB, kendi işini kurmak isteyen kişilere sunduğu fırsatlarla insanlara yeni bir iş kapısı açıyor. Pek çok kişinin aklında çok güzel iş fikirleri var ancak bu fikirleri gerçekleştirebilecek maddi gücü yok. Bu sebeple KOSGEB’in sunduğu bu fırsatlar tabiri caizse biçilmiş kaftan. Sizde bu avantajlardan faydalanmak istiyorsanız KOSGEB’e başvurarak kredi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu