Kredi Kartı Numarası Kaç Haneli Olur?

Reklam

İnsanların günlük yaşantılarında en fazla kullandığı araçlar arasında gelen kredi kartları çağımızın en büyük teknolojik buluşlarından birisi olarak bilinmektedir. Kredi kartı üzerindeki numaralar peki kaç haneli olmaktadır? Kredi kart numaraları nasıl oluşmaktadır? İşte detaylar yazımızın devamında yer alıyor..

Günlük yaşantımızda her türlü alışverişlerimizde çok sık sık kullandığımız kredi kartları insanların en büyük kolaylıkları arasında gözükmektedir. Hayatlarımızın en önemli parçaları haline gelen kredi kartları artık ayrılmaz bir bütün oluşturmaktadır. Her on kişiden sekizinde yer alan kredi kartları üzerinde yer alan numaralar ise bazı yerlerde sorulmakta ve ihtiyaç duyulmaktadır.

Reklam

Kredi Kartı Numaraları Kaç Haneden Oluşur?

Reklam

Kredi kartlarının ön yüzlerinde rakamlar ve kart sahibinin isim soy isimleri yazmaktadır. Kart numaraları dörderli olarak yer alırken toplamda on altı kart numarası bulunmaktadır. Bu on altı rakamlardan oluşan sayılara kart numarası ismi verilmektedir.

İnsanların çoğu kredi kartlarının üzerinde yer alan rakamlara, bilgilere asla bakmamaktadırlar. Birçok işlemlerde, şubelerde ve mobil şubeler üzerinde kart numaraları ihtiyaçlarında ise bu noktada bazı bilgilere ihtiyaç duymaktadırlar. Kredi kartı numaraları genelde kartların ön yüzleri ve arka yüzleri olmak üzere iki tarafta da yer almaktadır. Kartlar ile ilgili bu tarz bilgiler dünyanın her yerinde aynı olarak kabul görürken insanların ise farklı seyahatlerinde yer alan bu tarz soru işaretleri kesinlikle olmamalıdır.

Kredi kartı numaraları toplamda on altı rakamdan oluşmaktadır ve kartın ön yüzünde yer almaktadır. Kredi kartının ön yüzünde kartın son kullanma tarihi ve alt kısımda ise kart sahibinin isim soy isim bilgileri yer almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu