Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Kullanıma kapatılan kredi kartının nasıl açılacağı konusu çoğu kişi tarafından merak ediliyor.

Bu kartlar doğru kullanılması durumunda son derece avantajlı olurken yanlış kullanılması durumunda ciddi sorunlara sebep olabiliyor. Bazen borç, bazen kayıp, çalıntı durumlarında kullanıma kapatılan kredi kartlarını kullanıma açmak için ilk olarak bankanızla iletişime geçip kredi kartınızı kullanıma açmak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Eğer borç sebebiyle kartınız kullanıma kapatıldıysa kredi notunuz düşeceği için kartınızı açtırma talebiniz onaylanmayabilir. Bu durumda borçlarınızın tamamını ödedikten sonra daha kolay kredi kartı alabileceğiniz diğer bankaları tercih edebilirsiniz.

Kredi Kartları Neden Kullanıma Kapatılır?

Kredi kartlarının kullanıma kapatılması konusunda en sık karşılaşılan durum kayıp, çalıntı olaylarıdır. Böyle bir olayla karşılaşırsanız hiç vakit kaybetmeden bankanızı arayıp bilgilendirmelisiniz. Diğer bir sebep ise bankaya olan borcun ödenmemesi. Bankaya olan borcun ödenmemesi halinde banka kendini garantiye almak için kartı kullanıma kapatır ve sizden borcunuzu ödemenizi ister. Ödenmemesi halinde yasal işlem başlatabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamanız için kredi kartını doğru ve mantıklı bir şekilde kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Dönem Borcu Ödenen Kart Ne Zaman Açılır?

Kredi kartı borcunun ödenememesi durumunda banka gözünde temerrüte düşersiniz. Banka sizden tüm borcunuzu ödemenizi ister. Borcun tamamının ödenememesi halinde banka yasal takip başlatır ve kartınızı kullanıma kapatır. Kapatılan kredi kartı ile ATM’ye gittiğinizde şifreyi girmenize izin vermeden kartınıza el koyar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu