Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Reklam

Kredi sicilini bozan pek çok etken bulunmakta. Bunların başında bankaya olan borçların zamanında ödenememesi yer alıyor.

Ülkemizde bankaya olan borçlarını zamanında ödeyemeyen insanların bankaların gözünde sicili bozulmaktadır. Kredi almak isteyen her vatandaşın kredi sicili temiz olması gerekmekte. Ülkemizde bulunan bazı bankaların sicil temizliği konusunda katı bir duruşu olduğu gibi bazı bankalar ise bu konuda daha esnek davranabiliyor. Ülkemizde kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalardan bazıları Ziraat Bankası, Odebank, Akbank, Aktif Bank, Burgan Bank, Fibabank ve Alternatif Bank’tır. Özellikle yeni açılan bankalar kredi sicili bozuk olanlara kredi vererek isimlerini duyurduğu gibi aynı zamanda müşteri de kazanmaktadır.

Reklam

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Çıkar Mı?

Reklam

Bankalar herkese kredi vermek istemez. Paralarını garanti altına almak isterler. Kredi başvurusu yapıldıktan sonra banka sizi araştırmaya başlar. Bu araştırmaların başında ise kredi sicili yer almakta. Kredi sicili iyi durumda olanlar rahatlıkla kredi alabilirken kötü durumda olanlar ise zorluk yaşayabilir. Kredi sicili bozuk olanların alabileceği kredi limiti ile kredi sicili iyi durumda olan birisinin alabileceği limit arasında fark vardır. Kredi sicili bozuk olanların alabileceği limit her ne kadar az da olsa kredi alabilmektedirler. Borçlarınızı düzenli bir şekilde ödeyerek kredi sicilinizi iyi duruma getirebilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Çıkartan Bankalar

Sicili bozuk olan vatandaşların acil nakit ihtiyacında yardımına koşan bankalarda yok değil. Kredi sicili bozuk olanlar düşük miktarda da olsa kredi alabilmekte. Kefil gösterebilen, ipotek ve teminat verebilen, gelir belgesi beyan edebilen ve gerekli durumda 2.kefil gösterme şartlarına uyan vatandaşlara kredi notu ortalamanın altında olsa bile kredi veren bankalardan bazıları CEPTETEB, Nkolay, Albaraka, Şekerbank, Aktif Bank, Burgan Bank, ICBC Bank, HSBC, Banka Chinna, Türkiye Finans Bankası, Ziraat Bankası, Vakıf Bank, Halk Bankası, Odeabank ve Denizbank’dır. Bu bankalar kredi sicili bozuk olanlara düşük miktarda kredi vererek daha çok müşteri kazanmayı hedefliyor. Bankadan bankaya değişmekle birlikte internet bankacılığı, mobil uygulama, telefon bankacılığı, müşteri hizmetleri ve ATM’den kredi çekilebilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu